• 2025. június 10. (kedd) 17:00
  • Somogyi-könyvtár, 1. emeleti közösségi tér

Péter László: Hernyóvétek

Péter László Hernyóvétek (Életjel Könyvek) című könyvének bemutatója

A szerzővel Hegedűs László Oscar beszélget. A VMDK Szegedi Tagozata programja.

A szabadkai Életjel Könyvek gondozásában megjelent Hernyóvétek című könyv a bukovinai székelyek 1941-es optálásának és Bácskába való betelepítésének, majd elűzésének problematikájával foglalkozik. 

A szerző többek között olyan kiemelkedő székely embereknek állít emléket művében, mint Székely Albert, a híres józseffalvi fafaragó mester. 

A gondolatébresztő keretében a szerző kitért a „negyvenkétember” neveit feljegyző listák és különféle források pontatlanságaira, melyek eredményeként a szabadkai Vergődő madár emlékszobránál felállított márványtáblára eggyel többet, azaz negyvenhárom nevet véstek. (A nevek eltérése kapcsán Rudolf László bátaszéki családfakutató és Kóka Rozália, a magyar népművészet mester voltak a könyv írójának segítségére).

Ünnepi Könyvhét Szeged, 2025.
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.